CZ PL - Przekraczamy granice, Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

19 kwi 2023, 18:00-22:00

Spektakl "ILE CZŁOWIEKA JEST W CZŁOWIEKU?"

Podstrona została wykonana w ramach projektu pn. „Promocja współpracy w Euroregionie Glacensis” realizowanego w ramach programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020.
Czytaj więcej ›

Spektakl bystrzyckiego Teatru RAZY DWA "ILE CZŁOWIEKA JEST W CZŁOWIEKU?"  

Po 4 latach od ukończenia Studium Aktorskiego w Olsztynie, Natalia Świniarska (działdowianka) i Paulina Kajdanowicz (bystrzyczanka) sięgnęły po materiał nad którym pracowały ze śp. Giovannim Castellanosem z przedmiotu "Monodram", aby przede wszystkim przywrócić pamięć o tym świetnym reżyserze, ale także, aby reaktywować siły twórcze z czasów szkoły aktorskiej...

Gdzie są granice naszej wolności? Kto je wyznacza?

Natalia i Paulina przedstawią dwa obrazy walki o siebie i swoje samostanowienie, o swoją tożsamość oraz niezależność. Natalia wydobędzie to poprzez fragment książki Swietłany Aleksijewicz pt. "Wojna nie ma w sobie nic z kobiety", a Paulina poprzez fragment książki Brigitte Kolloch pt. "Dziennik bulimiczki".

Dwa monodramy zostaną zwieńczone etiudą aktorską - również wypracowaną kilka lat temu w szkole aktorskiej. Dodatkowo pomiędzy monodramami wybrzmią autorskie piosenki Igi Kondraciuk, a wszystko to zawarte będzie w całość o nazwie "Ile człowieka jest w człowieku?".

Spektakl jest dedykowany ku pamięci Giovanniego Castellanosa - wybitnemu reżyserowi, a przede wszystkim człowiekowi o pięknym wnętrzu. 

Reżyseria: Paulina Kajdanowicz i Natalia Świniarska

Piosenki: Iga Kondraciuk

Projekt plakatu: Barbara Pawłowska

PREMIERA 19.04.2023, godz. 18:00 sala widowiskowa Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Bystrzycy Kłodzkiej / Teatr RAZY DWA