CZ PL - Przekraczamy granice, Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

1 sty 2017 - 30 cze 2019

Efektowna Aleja Rzeźb w Strzegomiu!

Podstrona została wykonana w ramach projektu pn. „Promocja współpracy w Euroregionie Glacensis” realizowanego w ramach programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020.
Czytaj więcej ›

Na Alei Wojska Polskiego w Strzegomiu ustawiono właśnie granitowe rzeźby. Niezwykła galeria zachwyca strzegomian i jest miejscem spacerów całych rodzin.

Miejsce szczególnie efektownie prezentuje się zwłaszcza po zmroku, kiedy każdą z rzeźb można oglądać w specjalnym oświetleniu. Duża zainteresowanie budzi również granitowa fontanna, która jest dużą atrakcją szczególnie dla najmłodszych mieszkańców. Ta część miasta jeszcze nigdy nie prezentowała się tak ładnie. Wszystkich, którzy jeszcze nie mieli okazji spacerować Aleją Rzeźb serdecznie do tego zachęcamy!

 

Aleja Rzeźb powstaje w ramach międzynarodowego projektu „Szlak Kamienia” na Alei Wojska Polskiego – na odcinku od ul. Dworcowej do ul. Kolejowej. Projekt ten jest realizowany od 1 stycznia 2017 r. do 30 czerwca 2019 r., obejmując obszar od Horic poprzez okolice Zviciny, Dobromierz, Świdnicę aż do Strzegomia. Całość budżetu dla wszystkich partnerów wynosi blisko 2 mln euro, z czego wys. dotacji wynosi 1,7 mln euro. Budżet zadań dla gminy Strzegom wynosi ok. 669 tys. euro, w tym dotacja ok. 568,6 tys. euro.