CZ PL - Przekraczamy granice, Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

10 sie 2022, 20:00-00:00

Lato z Teatrem: Plenerowy spektakl "Remus" na ząbkowickim rynku

Podstrona została wykonana w ramach projektu pn. „Promocja współpracy w Euroregionie Glacensis” realizowanego w ramach programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020.
Czytaj więcej ›

Lato z Teatrem: Plenerowy spektakl "Remus" na ząbkowickim rynku

Zapraszamy 10 sierpnia o godz. 20:00 na plenerowy spektakl teatralny REMUS na motywach powieści Aleksandra Majkowskiego „Życie i przygody Remusa”.

Opowieść o samotności niepozornego, a bogatego duchem człowieka, który nie godzi się z zastanym i podejmuje walkę o zmiany w najbliższym otoczeniu.

Należy realizować ideały, walczyć w imię Dobra z silniejszymi, a czasowe niepowodzenie nie oznacza ostatecznej klęski.Remus dowiaduje się, że jest z rodu mitycznych Stolemów, i ma do wypełnienia ważną misję. Ma wybawić zapadły zamek czyli obudzić tożsamość kulturową Kaszubów.

Próbuje realizować ją na swoją miarę, jeżdżąc po jarmarkach i sprzedając polskie książki i drobiazgi niezbędne w domu. Jest uparty ale nie pozbawiony ludzkich słabości. W kluczowym momencie nie wystarcza mu odwagi i wiary, by misję ostatecznie wypełnić. Choć ponosi porażkę przekazuje tę ideę następcom.

wstęp bezpłatny!