CZ PL - Przekraczamy granice, Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

20 cze 2021, 14:00-00:00

Otwarcie Muzeum Przy Tunelu

Podstrona została wykonana w ramach projektu pn. „Promocja współpracy w Euroregionie Glacensis” realizowanego w ramach programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020.
Czytaj więcej ›

Otwarcie Muzeum Przy Tunelu

Opis: Podczas uroczystego otwarcia w niedzielę, 20.06.2021 r. zapraszamy nie tylko dorosłych, ale także najmłodszych, dla których przygotowaliśmy moc atrakcji.

Poświęcone pamięci Mieczysława Bojko (eksploratora, miłośnika historii i kolekcjonera) Muzeum "Przy Tunelu" w Świerkach będzie obowiązkowym punktem odwiedzin turystycznej Gminy Nowa Ruda. Będzie to doskonałe miejsce rozpoczynające wędrówkę po Wzgórzach Włodzickich, w tym, na usytuowaną niedaleko Wieżę Widokową na Włodzickiej Górze.

Zgromadzono tu różnego rodzaju pamiątki z czasów przedwojennych oraz z czasów PRL-u. Dodatkowo w muzeum znajduje się mała galeria z obrazami i rysunkami artystki – malarki Nadii Makuchowskiej, absolwentki PLSP we Wrocławiu.

W tym niewątpliwie uroczym miejscu będzie można zakupić lokalne wyroby rękodzielnicze, swojskie kulinaria, czy słodkie wypieki przygotowane przez lokalne Koła Gospodyń Wiejskich.

Muzeum znajduje się nieopodal tuneli kolejowych pod Świerkową Kopą na trasie Wałbrzych – Kłodzko, gdzie można dojechać samochodem. W Świerkach Dolnych znajduje się stacja PKP, zatem można tu również dotrzeć koleją.

Miejsce organizacji: Niedziela, 20 czerwca, godz. 14.00, Świerki / Gmina Nowa Ruda

Organizator: Nadia Makuchowska i Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda

Strona internetowa: Otwarcie muzeum "Przy Tunelu" | Facebook