CZ PL - Przekraczamy granice, Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

20 paź 2018, 18:00-00:00

Koncert Trzech Kultur w Jedlinie-Zdroju

Podstrona została wykonana w ramach projektu pn. „Promocja współpracy w Euroregionie Glacensis” realizowanego w ramach programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020.
Czytaj więcej ›

Jednym z ważniejszych wydarzeń organizowanych cyklicznie w Jedlinie-Zdroju jest Koncert Trzech Kultur - wydarzenie, mające na celu popularyzację oraz edukację poprzez poznawanie bogactwa kulturowego. 20 października br. tj. sobota, o godz. 18:00 odbędzie się koncert GAUDE MATER POLONIA w wykonaniu Spirituals Singers Band, aranżacje Włodzimierza Szomańskiego. Będzie to doskonała okazja do posłuchania polskich pieśni patriotycznych z okazji 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Koncert odbędzie się w odrestaurowanym zabytkowym Kościele przy ul. Jana Pawła II.

Serdecznie zapraszamy - wstęp wolny

Włodzimierz Szomański – polski muzyk, wokalista, kompozytor, pedagog i aranżer, założyciel i lider grupy muzycznej Spirituals Singers Band. Ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej we Wrocławiu w 1971 roku. Pracował jako nauczyciel wychowania muzycznego w X Liceum Ogólnokształcącym we Wrocławiu oraz jako instruktor muzyczny wrocławskich zespołów estradowych. W latach 1974-82 śpiewał w kierowanym przez Edmunda Kajdasza chórze Cantores Minores Wratislaviensis.

Spirituals Singers Band powstał w 1978 roku we Wrocławiu z inicjatywy Włodzimierza Szomańskiego. Jest najdłużej istniejącym zespołem wokalnym w Polsce, specjalizującym się w wykonaniach a cappella pieśni negro spirituals, gospels, traditional jazz, evergreens, kolęd, pieśni patriotycznych i wielkich dzieł religijnych oratoryjno-kantatowych, a także muzyki rozrywkowej. Efektem 40 lat działalności jest tysiące koncertów w kraju i za granicą, liczne programy TVP i PR, a także znacząca artystycznie dyskografia, obejmująca trzynaście albumów w tym: Spirituals Singers Band (1984), Fare jou well – live (1989) Kolędy z różnych stron świata (1991), Spirituals Singel Band a capella (1993), Spirituals Singel Band – live (1995), Pastorałka (1996), Men from the East (1997), Good News (1999, Missa Gospel’s live (2001),Spirituals Singers Band 25 lat (2004), Madonny Jana Pawła II (2005), Litania do Polskich Świętych (2007), Kantata Pasterska – Pastorałka (2009).

GAUDE MATER POLONIA - koncert jest swego rodzaju historyczną podróżą przez polską muzykę patriotyczną. Wszystkie aranżacje utworów w repertuarze są dziełem Włodzimierza Szomańskiego. Zespół wykonuje pieśni poczynając od najstarszych, chorałowych jak „Bogurodzica” poprzez pieśni legionowe po powstańcze jak choćby „Pałacyk Michla” czy „Hej Chłopcy, Bagnet na Broń”. Znajdą się tu również współczesne pozycje jak „Gdzie te kwiaty z tamtych lat?”.