CZ PL - Przekraczamy granice, Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

8 mar 2018 - 5 kwi 2018

RUSZAJĄ ZAPISY DO UDZIAŁU W ELECTRO-BIKE TOUR 2018

Podstrona została wykonana w ramach projektu pn. „Promocja współpracy w Euroregionie Glacensis” realizowanego w ramach programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020.
Czytaj więcej ›

Jedlina-Zdrój wspólnie z Głuszycą i Świeradowem-Zdrój jest organizatorem zlotu rowerów elektrycznych pn. ELECTRO-BIKE TOUR 2018. Organizatorzy zaplanowali w każdej miejscowości wiele atrakcji dla miłośników rowerów. Pierwszy zjazd odbędzie się w naszej miejscowości 8 kwietnia br. i tym samym otworzy serię spotkań, na którą z niecierpliwością czekali zwolennicy jazdy na rowerze.

Organizatorzy przygotowali bogaty wybór różnorodnych tras rowerowych z przewodnikami, konkursy dla uczestników z nagrodami, możliwość zwiedzania w niższych cenach proponowanych atrakcji na trasach przejazdów, a także moc bezcennych wrażeń towarzyszących podczas każdego ze zlotów.

Chętni do wzięcia udziału w zlocie rowerów elektrycznych zapisują się na niego w okresie od 8 marca do 5 kwietnia, podejmując tym samym decyzję preferowanej przez siebie trasy i dystansu.

Zapraszamy zatem do udziału! Bliższe informacje oraz regulamin ELECTRO-BIKE TOUR 2018 dostępne są na stronie www.ckjedlina.pl oraz FB.

Elektro-Bike Tour Jedlina-Zdrój 2018

 

Trasy:

 

  1. Tour de Jedlina short – ok. 16 km

Start: Active Jedlina – wjazd na promenadę (za skateparkiem) – wjazd w ul. Chopina i dalej do góry w kierunku cmentarza – skręt do parku i przejazd ścieżką do Parku Aktywności „Czarodziejska Góra” – ul. Sienkiewicza – ul. Spacerowa – serpentyny – zjazd do Olszyńca – ul. Kościelna (Olszyniec) – ul. Zgórska – ul. Chałubińskiego – ul. Kłodzka – ul. Zamkowa – Pałac Jedlinka – stacja Jedlina Zdrój – ul. Dworcowa – ul. Konopnickiej – ul. Kamienna – ul. Moniuszki – meta: Active Jedlina.

 

  1. Tour de Jedlina long – ok. 18 km

 

Start: Active Jedlina – przejazd bulwarem w kierunku ul. Chrobrego – skręt w prawo w ul. Słowackiego – skręt w lewo w ul. Dworcową – przejazd drogą szutrową do Pałacu Jedlinka – zjazd ul. Zamkową do ul. Noworudzkiej – przejazd przez kładkę na rzece Bystrzyca do ul. Jasnej – przejazd ul. Długą do Olszyńca – podjazd ul. Wałbrzyską do Podlesia – przejazd drogą do Wałbrzycha – skręt w lewo w ul. Kamieniecką (Wałbrzych) – zjazd z drogi nr 381 w ul. Włościańską (Jedlina) – na wysokości przystanku na ul. Kłodzkiej skręt w lewo w stronę kościoła pw. Wniebowzięcia NMP – przejazd trasą Active do ul. Dolnej – skręt w lewo do w ul. Zakopiańską – meta Active Jedlina.

 

  1. Tour de Borowa ok. 15 km

Start: Active Jedlina – wjazd w ul. Zakopiańską – skręt w lewo w ul. Moniuszki – wjazd w ul. Kamienną – ul. Ogrodowa – wjazd żółtym szlakiem rowerowym na Rozdroże Ptasie – przejazd drogą leśną na Borową (wejście na wieżę widokową) – zjazd w kierunku Przełęczy Koziej – zjazd w ul. Pokrzywianki – Agroturystyka Zacisze Trzech Gór (posiłek) – zjazd ul. Pokrzywianki do ul. Krótkiej – skręt ostro w lewo (zielony szlak rowerowy) na skrzyżowaniu dróg skręt w prawo – przejazd szlakiem zielono-czerwonym nad kamieniołom (platforma widokowa) – dalej szlakiem zielono-czerwonym do rozwidlenia – skręt w prawo za szlakiem czerwonym – na przełęczy Szybka – zjazd w prawo czarnym szlakiem – skręt w prawo w ul. Kłodzką – na wysokości przystanku na ul. Kłodzkiej skręt w lewo w stronę kościoła pw. Wniebowzięcia NMP – przejazd trasą Active do ul. Dolnej – skręt w lewo do w ul. Zakopiańską – meta Active Jedlina.

 

  1. Szlakiem tajemnic – ok. 32 km

Start: Active Jedlina – wjazd w ul. Zakopiańską – skręt w lewo w ul. Moniuszki – wjazd w ul. Kamienną – skręt w lewo w ul. Konopnickiej - ul. Dworcowa – przejazd drogą szutrową do Pałacu Jedlinka (zwiedzanie) – zjazd ul. Zamkową do ul. Noworudzkiej – przejazd przez kładkę na rzece Bystrzyca do ul. Jasnej – skręt w prawo w kierunku Głuszycy – ul. Mazurska – ul. Górnośląska – ul. Parkowa – ul. Bohaterów Getta – skręt w lewo w ul. Sienkiewicza (DW 381) – przejazd w kierunku Kłodzka – skręt w lewo w ul. Kościuszki – w Kolcach skręt w lewo w kierunku Podziemnego Miasta Osówka (zwiedzanie, posiłek) – wyjazd w kierunku Sierpnicy – zjazd ul. Widok w kierunku Kolc – na rozdrożu skręt w lewo w kierunku Bartnicy – na rozdrożu w Bartnicy skręt w prawo i przejazd wiaduktem nad torami w kierunku DW 381 – skręt w prawo w DW 381 i przejazd w kierunku Głuszycy Górnej – przed wiaduktem w Głuszycy Górnej zjazd z ul. Kłodzkiej w lewo w ul. Dworcową – przejazd w kierunku Łomnicy – skręt w prawo w ul. Sudecką – dojazd do ul. Kolejowej w Głuszycy – na skrzyżowaniu skręt w prawo w ul. Kolejową - skręt w prawu w ul. Warszawską - Restauracja Gościniec Sudecki (posiłek – rabat 20 proc.) – skręt w lewo w ul. Kolejową i przejazd w kierunku Grzmiącej – ul. Spółdzielców (Grzmiąca) – skręt w prawo w ul. Turystyczną – skręt w lewo w ul. Zdrojową – ul. Hoża (Jedlina) – ul. Zamkowa – Pałac Jedlinka – ul. Zamkowa - skręt w lewo w ul. Barbary – ul. Partyzantów – skręt w prawo w ul. Chrobrego – przejazd przez ul. Kłodzką i przed wiaduktem skręt w lewo w drogę do Active Jedlina – meta.

 

  1. W poszukiwaniu Śląskiej Doliny – ok. 31 km

Start: Active Jedlina – wjazd na promenadę (za skateparkiem) – wjazd w ul. Chopina i zjazd do ul. Piastowskiej – przejazd przez Uzdrowisko – ul. Wałbrzyska (serpentyny) – na skrzyżowaniu z łącznikiem dróg wojewódzkich skręt w lewo w kierunku Wałbrzycha – skręt w prawo w kierunku Podlesia (warto zobaczyć Żelazną Lipę) – Niedźwiedzica (zabytkowy kościół z freskami, krzyż pokutny przy drodze) – skręt w lewo w ul. Główną w Zagórzu Śląskim – skręt w prawo w drogę szutrową w kierunku zamku Grodno (zwiedzanie, posiłek) – powrót do ul. Głównej – skręt w prawo i zjazd w kierunku Lubachowa – skręt w prawo przez most na rzece Bystrzyca i dalej w prawo w kierunku zapory (po drodze zagroda osłów) – skręt w prawo i wjazd na zaporę (zwiedzanie) – powrót na drogę i skręt w prawo na drogę wokół jeziora Bystrzyckiego – Pensjonat i Restauracja Fregata (posiłek) – ul. Wodna – skręt w lewo w ul. Główną – Jugowice – pałac Jugowice – skręt w prawo w DW 383 – skręt w lewo w ul. Długą –ul. Jasna - przejazd przez most na Bystrzycy do ul. Noworudzkiej – wjazd na ul. Zamkową – Pałac Jedlinka (zwiedzanie, posiłek) – wjazd na drogę szutrową za Hotelem Jedlinka w kierunku stacji kolejowej – ul. Dworcowa – ul. Konopnickiej – skręt w prawo w ul. Kamienną – wjazd w ul. Moniuszki – skręt w prawo w ul. Zakopiańską – meta Active Jedlina.

 

  1. Trasa dowolna